FIM 250ccm Youth Gold Trophy 2017

Datum Ort - Heatscedule
Nat
Event - Supplementary Regulations
25.08. Pardubice
250ccm Youth Gold Trophy Longtrack
26.-28.08 Prag
FIM Speedway Trainingscamp
29.08. Prag
250ccm Gold Trophy Speedway Semi 1
29.08. Prag
250ccm Gold Trophy Speedway Semi 2
31.08. Prag
250ccm Gold Trophy Speedway Finale


25.08. Pardubice
250ccm Youth Gold Trophy Longtrack

#
# Fahrer Nat FMN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Pkt S1 S2 Pkt Fin Pkt Platz
7   Mads Hansen DMU   4   4       4   4       4 20 4   24 4 28 1.
3   Celina Liebmann DMSB 3         4   4     3   4     18   4 22 3 25 2.
10   Charlie Brooks ACU 2     2       2 3       4   13 2   15 2 17 3.
9   Steven Labouyrie FFM   4       0     3   1   3     11 3   14 1 15 4.
2   Viljam Lappi SML 4     4       2     2     3   15   1 16 0 16 5.
6   Jan Kvech ACCR   3     3     3   4       A   13 1   14   14 6.
14   Petr Chlupac ACCR   1 3       1       3     3 11   3 14   14 7.
4   Jedd List MA 1       1   3         4     2 11   2 13   13 8.
12   Benjamin Cambe FFM     3     3   0   2         1 9 0   9   9 9.
5   Thomas Valladon FFM 2   2         1     2 2     9   0 9   9 10.
15   Tim Wunderer DMSB     1     2 4     0     0     7     7   7 11.
8   Daniel Silhan ACCR   2     1 0         1   2   6     6   6 12.
1   Finn Loheider DMSB 0     1     1     1     1     4     4   4 13.
13   Aaran Butcher ACU   0   2   0       A       N 2     2   2 14.
11   Kevin Lück DMSB     0 0         0     0   1   1     1   1 15.
16   Milan Dobias ACCR                           0 0     0   0 16.

 


29.08. Prag
250ccm Gold Trophy Speedway Semi 1

Start: 14.00 Uhr
#
Name Nat FMN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pkt Platz
1 Sebastian Blakkilt DMU                                            
2 Oscar Holtensson SVEMO                                            
3 Petr Chlupac ACCR                                            
4 Toni Hyyrylainen SML                                            
5 Steven Labouyrie FFM                                            
6 Marko Levishyn FMU                                            
7 Keynan Rew MA                                            
8 Jan Kvech ACCR                                            
9 Karol Zupinski PZM                                            
10 Celina Liebmann DMSB                                            
11 Kyle Bickley ACU                                            
12 Jonas Knudsen DMU                                            
13 Jedd List MA                                            
14 Tim Wunderer DMSB                                            
15 Colton Hicks AMA                                            
16 Aleksander Kaibushev MFR                                            

 


29.08. Prag
250ccm Gold Trophy Speedway Semi 2

Start: 18.00 Uhr
#
Name Nat FMN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pkt Platz
1 Philip Hellstrom-Bangs SVEMO                                            
2 Jack Parkinson Blackburn ACU                                            
3 Sebastian Palmese AMA                                            
4 Bailey Viner MA                                            
5 Viljami Lappi SML                                            
6 Henrik Lorentsen DMU                                            
7 Benjamin Cambe FFM                                            
8 Filip Nizgorski PZM                                            
9 Jeffery Sijbesma KNMV                                            
10 Filip Sifalda ACCR                                            
11 Thomas Valladon FFM                                            
12 William Hendengren SVEMO                                            
13 Wiktor Lampart PZM                                            
14 Emil Breum DMU                                            
15 Leon Flint ACU                                            
16 Ben Ernst DMSB